Imorgon 9/11 är det föreläsning 12.30 till 14.00. Vi samlas i Lis klassrum lite innan och går tillsammans om hon inte säger något annat.

På måndag 13/11 är det muntliga nationella prov i matte och engelska. Det finns papper uppsatta i skolan där det finns information om tider, klassrum och grupper. Väldigt viktigt att hålla koll på allt och vara i tid för det finns en ytterst liten möjlighet att göra det senare.

Tisdagen 14/11 samlas vi vid Mälarhöjdens tunnelbanestation klockan 8.00 för att ge oss iväg till Swedbank inne i stan. Vi kommer få en lära oss om ung entreprenörskap i samarbete med arbetsförmedlingen och UF. Vi är tillbaka i skolan ungefär 13.00.

De som inte har redovisat sina pengar, gör det så snabbt som möjligt till Josefina eller hennes fack.

LÄXOR:
Sv: Sista dagen på reportaget idag 8/11
Eng: Worksheet 2, 9/11
Natinella prov 13/11
So examinationen ska lämnas in på fredag 17/11. Vi jobbar med den under veckan alltså på tisdag, torsdag och fredag.